|

Skoki w bok . .

Mam na imię Dominika. Czy o zdradzie można zapomnieć?Jestem 3 rok z chłopakiem, który mówił mi na początku o swoich „skokach w bok”, kiedy był w związku z innymi dziewczynami. Teraz, jak jesteśmy razem, jestem pewna, że jest mi wierny ale te informacje zatruwają mi życie. Nie potrafię zapomnieć. Boję się, że i mnie kiedyś zdradzi.

Co mam zrobić?

Spragnieni normalności - pobierz teraz
Spragnieni normalności – pobierz teraz

Pani Dominiko,

Rozumiem Pani niepokój. Zastanawiam się na ile utrudnia on Pani codzienne funkcjonowanie. Pisze Pani o tym, że obawy zatruwają życie. Prawdopodobnie jest tak, że nie może Pani w pełni realizować się w związku z Partnerem, gdy powracają natrętne myśli. Na Pani pytanie nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Nikt nie daje gwarancji, że osoba, która nigdy nie zdradzała, a przynajmniej tak twierdzi, nie zdradzi później, i nikt nie może zakładać, że ktoś, kto zdradził, zrobi to ponownie. Nie wiem w jakich okolicznościach Pani chłopak zdradzał i z jakiego powodu. Warto o tym z nim porozmawiać, powiedzieć szczerze o swoich obawach, zapytać o powody zdrady i jego stosunek do „skoków w bok”. Jeśli zauważy Pani, że zdrada w przypadku chłopaka była swoistym sposobem na życie, że stało się to regułą i powtarzało się nie tylko w jednym związku, należy w tym wypadku bardzo poważnie potraktować ten argument jako ostrzeżenie i wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zachowania ponownie.

Jesteście Państwo ze sobą 3 lata ze sobą, to sporo czasu. Pisze Pani, że chłopak jest wierny – to ważne i budujące przekonanie! W tym wszystkim, lepiej skupić się na zadbaniu o związek, pielęgnowaniu tego, co jest w nim dobre i umacnianiu wzajemnych relacji.

Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, polecam pomoc terapeutyczną, żeby efektywniej poradzić sobie z obawami. Życzę Pani powodzenia!

 

Aneta Maj, psycholog

Podobne wpisy