Trenuj swój mózg

Czy wiesz, że Twój mózg można wytrenować i usprawnić wyłącznie siłą umysłu? Jest to możliwe za sprawą naukowców z NASA, którzy w latach 60 opracowali specjalistyczną innowacyjną technologię medyczną dla swoich pilotów i kosmonautów, aby Ci w warunkach silnej presji i stresu mogli wykorzystywać swój mózg maksymalnie, godząc jednocześnie pracę na wielu płaszczyznach. Efekty były wspaniałe! Trenujący w trudnych warunkach kosmonauci i piloci zoptymalizowali pracę swojego mózgu w taki sposób, że metoda z powodzeniem przyjęła się na rynkach amerykańskim i europejskim. Zatem co to jest EEG Biofeedback? Co jest celem Treningów i Terapii EEG Biofeedback? Poznajcie specyfikę neurofeedbacku dla osób zdrowych i chorych, dowiedzcie się, że dzięki sterowaniu za pomocą własnego umysłu (czyli własnymi falami mózgowymi: Alfą, Betą, Betą 2, SMR, Thetą, Deltą) postaciami z gry lub filmu, powstają nowe połączenia neuronalne, które sprawią, że Twój mózg będzie wydajniejszy nawet do 35%! Biofeedback jest polecany przez lekarzy, psychologów, logopedów i pedagogów.

Trening – Terapia Biofeedback polega na usprawnianiu pracy mózgu poprzez nieinwazyjną stymulację za pomocą  elektrod, odbywa się to wyłącznie siłą umysłu – czyli myślami steruje się np. grą lub filmem, jest to metoda która wypracowuje te partie mózgu które np. są odpowiedzialne za nadmiar stresu, motywację, niską samoocenę, kłopoty ze snem, stany obniżonego nastroju, lub w przypadku poważniejszych schorzeń neurologicznych, psychologicznych. Metoda przeznaczona jest dla osób zdrowych i chorych, w zależności od wyznaczonych oczekiwań. Zanim zaczniemy Terapię lub Treningi Biofeedback należy  wykonać  badanie QEEG czyli Mapę Mózgu, które jest badaniem  diagnostycznym i pokazującym rzeczywisty obraz pracy mózgu, krótko mówiąc: na podstawie tej mapy dowiadujemy się, które partie mózgu trzeba usprawniać, które hamować, bowiem uzyskujemy dokładny obraz proporcji fal mózgowych – zatem wiemy, których fal jest za mało, a których za dużo. Po pierwszych kilku treningach można zaobserwować zmęczenie ( jest to ogromny wysiłek umysłowy ) – trenowana osoba musi tak mocno użyć siły swojego umysłu , aby osiągnąć sugerowaną taktykę podczas gry bądź filmu (naliczane są punkty za dobrą pracę – jest to też to oczekiwane sprzężenie zwrotne czyli przede wszystkim  informacja dla trenowanego, że bardzo dobrze skupił się na wykonywanej pracy).

Trening, aby był efektywny w przypadku osób zdrowych bez poważniejszych zaburzeń trwa około 30 sesji po 2 razy w tygodniu (około godzinę ) – musi być regularny, ponieważ podczas terapii dążymy do powstania nowych połączeń neuronalnych w mózgu, a to zwiększa jego wydajność (wg naukowców) nawet o 35%  np. w przypadku osób z ADHD iloraz inteligencji wzrasta o 9 bazowych punktów.

Treningi Biofeedback są wskazane jeśli Ciebie lub Twoich bliskich dotyczą następujące problemy:

– Jesteś wypalony zawodowo czy odczuwasz bezsilność wobec presji otoczenia

– Jesteś zestresowany

– Przeżywasz napady nieuzasadnionej  agresji

– Jesteś rozkojarzony

– Czasem zdarza się, że nagle brakuje Ci prostego słowa do wypowiedzenia

– Odczuwasz zmęczenie z powodu braku snu

 – Cierpisz na depresję

– Brakuje Ci pozytywnej energii  

– Szybko  się  nudzisz

-Twoje dziecko jest nadpobudliwe, apatyczne. Może wydaje Ci się, że mogłoby osiągnąć więcej, ale ma słabą motywację.

– A może jesteś studentem, któremu zależy na lepszych osiągnięciach naukowych ale dokucza dziurawa pamięć?

– Czujesz się sfrustrowany codziennymi kłopotami?

– Dokucza Ci migrena

– Prześladują różne fobie

– Masz ADD,

– ADHD?

– Dysleksja?

– Padaczka?

Zatem nie zastanawiaj się i nie trać czasu zwlekając z przyjęciem pomocy – jeśli wśród wyżej wymienionych zauważyłeś problemy opisujące Ciebie lub Twoich bliskich, skontaktuj się ze specjalistą. Inwestycja w siebie jest najlepszą inwestycją na drodze do sukcesu i rozwoju osobistego!

Oprac.

Anna Dragan

Neuroterapeuta, właściciel NEURON – BIOFEEDBACK,  Warszawa  ul. Marszałkowska 20/22 lokal 41, wejście od Litewskiej 11/13

www.neuron-biofeedback.pl

Dodano: 31 lipca 2012
blog comments powered by Disqus