Opowiedz mi, co u ciebie. Bajki terapeutyczne dla rodziców i dzieci

Sylwia Krajewska , wyd. Psychocentrum 2015 r.

Bajki terapeutyczne napisane są z myślą o dzieciach ale także o rodzicach.

To 11 współczesnych historyjek, które są wstępem do ważnych rozmów o codziennych sprawach z dzieckiem.

Często w zabieganiu dnia codziennego i przy wielu troskach, tak trudno jest się skupić na dziecku, na jego problemach i smutkach. Wstępem do nawiązania kontaktu z dzieckiem są bajki zaprezentowane w książce. Poruszane w niej są takie tematy jak: odpowiedzialność, relacje z rówieśnikami, kłamstwo, lęki nocne, konflikty między rodzicami, narodziny rodzeństwa, przyjaźń, marzenia, etc.

Bajki napisane są bardzo prostym językiem. Mogą z powodzeniem służyć do wieczornego usypiania pociech.

Autorka zadbała o pytania pomocne rodzicowi do nawiązania rozmowy z dzieckiem. Tabela z wykazem tematów do rozmowy, znajduje się na końcu każdej bajki. W książce są też pytania – zadania  do wykonania przez dziecko wspólnie z rodzicem. Ich rolą jest zatrzymanie się na dłużej w temacie bajki.

To niezwykła książka, która inspiruje do stawiania pytań swojemu dziecku, a także sobie samemu. Zapraszamy do wspólnego czytania i rozmawiania !

Książka wydana jest w bardzo eleganckiej, twardej i lakierowanej oprawie. W środku, papier kredowy. 80 stron uroczo ilustrowanych, z wykazem tematów do rozmów oraz zadaniami do wykonania po każdej z bajek.

Idealna na mądry PREZENT.

Polecamy !

Na życzenie,  autograf autorki. 

szczegóły zamówienia książki: psychocentrum@psychocentrum.pl

Dodano: 30 listopada 2015