Zoja Żak

Absolwentka geografii na Uniwersytecie Łódzkim, podyplomowo ukończyła dziennikarstwo i studiowała filozofię. Jako dziennikarka radiowa w chrześcijańskiej rozgłośni tworzyła cykle audycji o zdrowiu, tematyce społeczno-kulturalnej, a także problemach psychologicznych, m.in. walce z  uzależnieniami dla rozgłośni lokalnych i ogólnopolskich.
Pracowała jako redaktor i autor tekstów w kolorowych magazynach, m. in. „Podróże”, „Stylowy Dom”.
Jako pracownik Centrum Pomocy Społecznej Warszawa Targówek, zajmowała się informacją i poradnictwem dla osób niepełnosprawnych znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych.
Przez wiele lat pełniła funkcję zastępcy redaktora naczelnego magazynu „Integracja”.

Aktualnie współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Osób z Upośledzeniem Umysłowym, gdzie zajmuje się tematyką edukacyjną i informacyjną, a także z Fundacją Specialisterne Polska, gdzie udziela się na polu aktywizacji zawodowej osób z zespołem Aspergera oraz odpowiedzialności w biznesie. Współpracuje również, jako redaktor, z portalami internetowymi o tematyce zdrowotnej i społeczno-kulturalnej.
Jest autorką artykułów z dziedziny zdrowia, psychologii, problematyki społecznej i religii.

Wolny czas wypełniają podróże z mężem po dzikich zakątkach kraju, obserwowanie przyrody i pielęgnacja własnego ogrodu. Wszystko w towarzystwie Bariego, psa beaucerona, który jest znakomitym dogoterapeutą na drobne smutki i problemy codzienności.